Масляну гуляємо-весну зустрічаємо

2017-02-23

23 лютого 2017 року в читальному залі центральної районної бібліотеки в рамках засідання клубу «Гармонія» відбулося свято проводів зими та зустрічі весни – Масляна «Масляну гуляємо-весну зустрічаємо».

Масляна - стародавнє слов'янське свято з численними звичаями, що через століття дійшло до наших днів. Відзначається протягом тижня перед Великим постом. Масляна - це веселі проводи зими, осяяні радісним очікуванням близького тепла, весняного оновлення природи. Головними атрибутами свята традиційно були гуляння і, звичайно ж, млинці - круглі, рум'яні, гарячі, раніше вони мали ритуальне значення, оскільки являли собою символ сонця, яке все яскравіше розгоралося, подовжуючи дні. Проходили століття, змінювалося життя, з прийняттям на Русі християнства з'явилися нові, церковні свята, але широка Масляна продовжує жити.

Завітай в бібліотеку - будем зиму проводжати! Відвідувачі бібліотеки познайомилися з історією та традиціями свята, сухали присляв'я та приказки про Масляну, відгадували загадки. Всі присутні скуштували млинців , спечених працівниками бібліотеки та членами Клубу. З варенням, медом, сметаною, сиром, яблуками - цих символів весни ніколи не буває багато. Всі із задоволенням дегустували різні види млинців, ділилися рецептами.

Другою, практичною, частиною свята був майстер-клас по виготовленню ляльки-мотанки від Тетяни Білоконь, методиста з охорони культурної спадщини. Кожен підбирав для свого творіння матеріали по своєму смаку і уподобанню: тканини, нитки, орнамент. Оскільки лялька-мотанка відіграє роль родинного оберега, то і робота проходила старанно з любов’ю, кожен вузлик, стіжок, кріплення супроводжувались хорошими словами, ніжними рухами. А потім - була фотосесія ляльок-мотанок і кожен милувався своїм творінням. Вироби вийшли різними, але кожному творіння своїх рук було найкращим.

Такі заходи зближують людей, допомагають зняти емоційний стрес та відроджують національні традиції. /Files/images/SAM_3308.JPG/Files/images/SAM_3316.JPG/Files/images/SAM_3345.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 76

Коментарi