14 грудня - день ліквідатора

2013-12-11

Ти відомий сьогодні кожному
Не ім’ям своїм , а бідою.
Тою вулицею порожньою
Понад прип’ятською водою… І. Білий
Чорнобиль атомний. Саме він розділив долю багатьох людей на «до» і «після». Мабуть, він зникне після того, як ми втратимо в собі Чорнобиль духовний. А поки що не заживає чорнобильська рана. І не відшукати нам слова, що вгамує біль. Трагічні наслідки Чорнобильської трагедії відчуватиме ще не одне наступне покоління. Чорнобиль... Тепер це слово знає увесь світ. Чорнобиль – це мука і трагедія, це подвиг і безсилля, це пам’ять і наш нестерпний біль, пам'ять про тих, хто там працював і хто там жив, хто був поряд з бідою у ту трагічну годину, хто віддав свою молодість, життя і здоров'я заради врятування людей і рідної землі.
У 2006 році Указом Президента України було засновано пам’ятну дату – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, який щорічно стали відзначати 14 грудня.
11 грудня 2013 року працівники Ульяновської центральної районної бібліотеки провели вечір-вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС «Ціною життя». Для учнів ПТУ № 11 груп 35, 38, 44, 47. На захід були запрошені ліквідатори-чорнобильці Гмиря Олександр Леонідович , Жорняк Олександр Йосипович , Васюта Віталій Анатолійович .

/Files/images/DSCN0027.JPG

Наслідки вибуху четвертого реактора Чорнобильської атомної сколихнули весь світ. В результаті аварії стався величезний викид радіоактивних ізотопів з активної зони реактора, які радіоактивною хмарою перенеслись на великі відстані. В життя мільйонів людей увійшли слова радіація, зона, ліквідатор, рак. Смерть 35 тисяч людей пов’язана з аварією на ЧАЕС та її наслідками.З метою збереження пам’яті про події Чорнобиля, шани й поваги до мужності тих, хто врятував життя майбутніх поколінь учасникам заходу продемонстровано презентацію „Чорнобль – чорна біль ”. Учні переглянули книжкову виставку «Не згасне пам'яті свіча"

/Files/images/DSCN0003.JPG

Ведучі заходу методист ЦБС Бурлака О.І. та методист з охорони культурної спадщини Білоконь Т.С. розповіли про події , які відбувалися в квітні 1986 року та про подвиг тих людей , які ціною власного життя та здоров'я захистили країну від наслідків аварії на ЧАЕС .

Спогадами про аварію на ЧАЕС поділилися учасники ліквідації : Жорняк Олександр Йосипович ,Васюта Віталій Анатолійович . Вони розповіли присутнім про ті страшні події, де сотні молодих чоловіків, вступивши у вируюче полум’я, у смертельну небезпеку, якою дихав реактор, не шкодуючи ні сил, ні самого життя, виконали присягу на вірність народу України. Вони гасили вогонь, вивозили радіоактивний брухт, евакуйовували людей, не здогадуючись, що поступово отримували несумісні з життям дози радіації . З болем у серці згадали своїх товаришів, які назавжди відійшли у вічність.
Вшановуючи учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, ми схиляємо голови перед пам’яттю загиблих героїв і віддаємо данину пошани всім ліквідаторам аварії, які, рятуючи українців, а також народи інших країн від ядерної небезпеки, жертвували найдорожчим – своїм здоров’ям і життям.
Ми не маємо права забувати про самопожертву ліквідаторів аварії на ЧАЕС, які пройшли через усі кола ядерного пекла. Багато з цих людей не дожили до теперішніх днів, віддавши своє життя задля збереження життя і здоров’я майбутніх поколінь. Хай залишиться у минулому й ніколи не повториться жах чорнобильської катастрофи. А пам’ять про ті події навчить нас цінувати мир, спокій і процвітання.


/Files/images/DSCN0010.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 206